Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
20.06.2020
Pro skot
Pro skot Na ohradníky pro skot použijte zdroje SZ10 a SZ30, pokud máte k dispozici síťové napětí. Pokud není síťové napětí dostupné, použijte zdroje ... číst celé
15.04.2020
Pro lesní zvěř
Pro lesní zvěř Na ohradníky proti lesní zvěři se používá celý sortiment zdrojů podle potřeb. Proti srnám a daňkům lze použít zdroje SZ5, SZ10 podle d... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
17.07.2020
Ochrana jezírek a rybníků
Často je třeba ochránit ryby v jezírku nebo rybníce před vydrou, kočkami nebo jinými predátory. U menších jezírek lze použít zdroje SZ5, u rozsáhle... číst celé
17.07.2020
Jak na divokou zvěř
Pro divokou zvěř nebo lépe ohradník proti divoké zvěři. Elektrický ohradník proti divokým prasatům je v dnešní době velice frekventované spojení. číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Pro psy
Pro psy

Pro psy

Pro psy lze použít, stejně jako pro ostatní zvířata klasický elektrický ohradník nebo ohradník elektronický - elektronický obojek. Obě řešení mají své výhody i nevýhody. Společnou výhodou je pořizovací cena, která je v obou případech nižží, než stavba klasického plotu. Na ostatních okolnostech pak záleží, zda je vhodnější zvolit ohradník elektrický - dotykový nebo ohradník elektronický - neviditelný.

Rozdíly mezi elektrickým a elektronickým ohradníkem

Elektronický ohradníkElektrický ohradník
Působí pouze na psa, který má na krku přijímací obojek. Na ostatní zvířata a lidi nepůsobí.Působí na všechna zvířata i lidi, kteří se jej dotknou. Nevhodné zejména pokud se ve vymezeném prostoru pohybují malé děti.
Každé zvíře musí mít svůj přijímací obojek. V případě většího počtu zvířat se zvyšují náklady.Nezáleží na počtu zvířat. Při jejich větším počtu vhodnější řešení.
Při uložení anténního drátu do země není ohradník viditelný. Esteticky vhodnější řešení, zvíře však zpočátku nechápe, proč dostalo ránu.Ohradník je vždy viditelný. Pro rychlá zvířata včetně psů je navíc třeba volit výrazné vodiče, popřípadě zprvu navěsit různé třepetalky, aby si pes na ohradník zvykl.
Anténní drát musí vždy tvořit uzavřený okruh, který vychází ze zdroje a zase se k němu z druhé strany vrací. Nelze například "vynechat" jeden úsek plotu když potřebujeme, aby tudy pes mohl procházet.Vodiče ohradníku nemusí tvořit uzavřený okruh, stačí je napájet jen z jedné strany. "Vynechaný" úsek plotu lze potom snadno realizovat tak, že se k němu přivede vodič z jedné strany a ukončí, kus dál se přivede z druhé strany druhý vodič a ukončí, pořípadě se použije izolovaný vodič a v místě vynechaného úseku se zahrabe do země.
Výstavba je obvykle jednodušší. Není třeba uzemnění, izolátorů, sloupků, řešit brány apod., nikde není vysoké napětí.Výstavba bývá pracnější, je třeba více komponent. Někdy může být náročnější zajistit řádné uzemnění.
Zvíře se nemůže přiblížit až k anténnímu drátu. Přijímací obojek reaguje (nejprve zvukovou výstrahou, pak elektrickou stimulací) v určité vzdálenosti od drátu. To může někdy působit problémy, např. když se drát musí vést za kotcem, který je na kraji pozemku (pes se nedostane do kotce) nebo když je plot blízko stavení (pes nemůže procházet tímto úzkým průchodem).Zvíře se může přiblížit až na dotek k vodiči ohradníku. Odpadají tedy uvedené problémy. U malých pozemků se v případě zřízení tohoto ohradníku nezmenšuje výběh pro zvířata.
Díky výše uvedené vlastnosti není možné přesně vymezit ohraničení -například kolem jednotlivých záhonů nebo jiných prvků zahrady nebo přesně řešit drobné požadavky, dané dispozicí a členěním pozemku ("zakázané" pásmo kolem vedeného drátu se i v případě jeho vytvarování stejně nakonec "slije" v souvislou oblast, kam se zvíře nedostane).Vzhledem k tomu, že zvíře se může dostat až k vodiči, je možné přesnější vymezení hranice pro jeho pohyb.
Díky dodávce "Vše v jedné krabici" je  jednodušší objednání ohradníku. Maximálně se přiobjedná drát pro prodloužení nebo další obojky pro další psy.Vzhledem k většímu počtu jednotlivých položek a mnoha variantám řešení je objednání složitější, skýtá zas více možností provedení. Připravili jsme pro vás příklady nejpoužívanějších komponentů potřebných k sestrojení funkčního ohradníku pro psy.

 TOPlist

Copyright 2020 Ohradniky s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.