Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
06.06.2016
Provádíme montáže elektrických ohradníků
Nabízíme technické poradenství a montáže elektrických ohradníků. Nezáleží na tom, zda chcete ohradit golfový areál nebo malou zahrádku. Jsme schopni ... číst celé
18.01.2021
Stavba elektrického ohradníku
Elektrické hrazení tvoří několik částí a pouze správná funkce každého z nich zaručí stoprocentní výsledek. Výběr zdroje pro elektrický ohradník a ost... číst celé
18.01.2021
Co jsou a jak pracují elektrické ohradníky
Co jsou a jak pracují elektrické ohradníky.   V dnešní době řešíme stále více problémů se zaběhlými zvířaty, se psy, kteří napadli člověka, nebo se ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
08.12.2022
Ochrana jezírek a rybníků
Často je třeba ochránit ryby v jezírku nebo rybníku před vydrou, kočkami nebo jinými predátory. U menších jezírek lze použít zdroje 1 - 3J, u rozsá... číst celé
17.07.2020
Jak na divokou zvěř
Pro divokou zvěř nebo lépe ohradník proti divoké zvěři. Elektrický ohradník proti divokým prasatům je v dnešní době velice frekventované spojení. číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Co jsou a jak pracují elektrické ohradníky
Co jsou a jak pracují elektrické ohradníky
18.01.2021

Co jsou a jak pracují elektrické ohradníky.

 

V dnešní době řešíme stále více problémů se zaběhlými zvířaty, se psy, kteří napadli člověka, nebo se skotem, který zastavil vlak

Jedno z nejúčinnějších a nejekonomičtějších řešení je použití elektrického ohradníku. Je to finančně přijatelný způsob, ochrany drahých  plotů  a ohrad před zničením a zabránění útěku psů nebo skotu. Dále se ohradníků používá i při ochraně pasoucích se stád před napadením vlky nebo medvědy. Také můžete úspěšně ochránit záhony a dřeviny před svými domácími mazlíčky. Aktuální je dnes použití proti divokým prasatům.

A jak elektrický ohradník pracuje? Při dotyku zvířete s vodičem proběhne jeho tělem impuls, který zvířeti neublíží, ale je mu tak nepříjemný, že se dalšímu kontaktu raději vyhne.

Zařízení ohradníku se skládá ze zdroje impulsů a vlastního vedení, které je připevněno na stávající ohradu pomocí izolátorů. Jeden vývod zdroje je připojen k vedení ohrady a druhý pomocí zemnící tyče spojen se zemí. Zdroj je napájen z běžné zásuvky 230V a jeho odběr je minimální. Pokud není k dispozici síťové napětí, používají se zdroje napájené z akumulátorů. Jsou stejně výkonné, doba provozu je však omezena kapacitou akumulátoru, popřípadě jeho včasnou výměnou.

 Na výstupních svorkách zdroje je napětí od 6 do 11 tisíc voltů, podle typu a použití. I při těchto napětích nejsou ohradníky životu nebezpečné pro lidi ani zvířata. Přesto musí být ohrady označeny předepsanými štítky, aby nedošlo k náhodnému dotyku nebo přehlédnutí v terénu zvláště cyklisty nebo lyžaři.

Ohradníky se dělí podle výkonu a způsobu použití.

  • pro drobná domácí zvířata
  • v pastevectví, zemědělství a lesnictví
  • ochrana stád před vlky
  • pro speciální účely se zálohováním – pro zoologické zahrady, trvalé ohrady s ochranou před vlky a medvědy.

Výkonově nejslabší zdroje 0,3 - 1J se používají pro koně, kočky a malá plemena psů. Jsou šetrné ke zvířatům a jejich účinnost je omezena na plochu ohrady.

Výkonné ohradníky 3 - 15J -  rozlišení podle výkonu, se používají v pastevectví, pro větší plemena psů, ovce, skot, proti lesní zvěři a divočákům. Je možné s nimi napájet i značně dlouhé ohrady, při ideálních podmínkách – nízký porost a kvalitní vodiče a uzemnění - i několik desítek kilometrů.

Speciální zálohované ohradníky se používají se převážně v zoologických zahradách a všude tam, kde je nutné zaručit provoz i při výpadku proudu. Tato zařízení jsou na rozdíl od předchozích zálohována akumulátorem se  zaručenou dobou nouzového provozu minimálně 8 hodin.

U některých lidí panuje názor, že elektrický ohradník zvířatům ubližuje. Pravda je však taková, že tím, že jim zabrání v útěku, ochrání je i ostatní před dalšími komplikacemi. Většina zvířat je tak inteligentní, že po krátké době poznají, jak ohradník pracuje a o útěk se již nepokouší. Stále častěji se ohradníky používají v zoologických zahradách a umožňují volný pohyb zvířat ve výbězích bez klecí a oplocení.

Elektrický ohradník se stává i levnou variantou ochrany rozlehlých pozemků a sadů proti okusu stromů lesní zvěří a našli bychom i několik méně tradičních využití, jako například zabránění úniku hadů, ochrana rybníků před škodnou a podobně.

TOPlist               Jsme registrováni u kolektivního systému REMA System a.s. pro budoucí nakládání s vysloužilými výrobky. (www.rema.cloud)

Copyright 2023 Ohradniky s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz